Hakkında

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dergisi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün süreli yayınıdır. Hakemli bilimsel bir dergidir. Nisan, Ağustos ve Aralık olarak yılda üç kez yayınlanır.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dergisi, Veteriner Hekimlik, Diş Hekimliği, Eczacılık, Tıp, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik ve Hemşirelik alanları başta olmak üzere sağlık bilimleri alanında güncel klinik ve deneysel özgün makale, derleme, olgu sunumu, editöre mektup türünde çalışmalar ile çok disiplinli alanlara ilişkin çalışmalar yayınlamayı amaçlamaktadır.

Dergimizde anket çalışması dahil insan üzerinden yapılan araştırma makalelerinin tamamında Etik Kurul Onayı aranır. Etik Kurul Onayı olmayan makaleler dergiye kabul edilemez. Makaleler en az iki hakem tarafından değerlendirildikten sonra yayına alınır. Dergimiz açık erişim sistemi ile çalışmaktadır. Kabul edilen makaleler, dergi web sayfasından ücretsiz olarak on-line şekilde yayınlanmaktadır. Dergimize makale gönderim aşamasında veya basım aşamasında herhangi bir ücret alınmaz.


   ici2.png    logo.png        asos-index.png       crossref-logo-landscape-200.png     logo.png       search-result-logo-horizontal-TEST.jpg 

     

logo.png    scilit.jpg     goole_scholar.jpg       logo.png    logo.png